KELIONĖS

KELIONĖS

Paprastai skrydis lėktuvu žmonėms, sergantiems širdies nepakankamumu, nesukelia jokių problemų, netgi jei deguonies kiekis aplinkoje būna šiek tiek mažesnis. Išskirtiniais atvejais skrydžio metu gali reikėti papildomo deguonies. Jeigu širdies nepakankamumas yra gerai kontroliuojamas, simptomai išlieka stabilūs, lėktuve skrydžio metu žmogus neturėtų pajusti diskomforto dėl nedidelio deguonies kiekio sumažėjimo. Tačiau jeigu simptomai progresuoja: stiprėja dusulys, vargina sunkumas krūtinėje, kelionės planus būtina aptarti su gydytoju. Jeigu gydytojas patars skrydžio metu naudoti papildomą deguonį, mažiausiai dvi savaites iki numatomo skrydžio reiktų susisiekti su savo skrydžio kompanija, kad būtų sutvarkytas reikiamas sveikatos draudimas, leidžiantis skrydžio metu naudoti papildomą deguonį.

Labai pravartu prieš atostogas susidaryti visų savo vartojamų vaistų sąrašą. Šis pasitarnaus tuo atveju, jei kartais įvyktų nelaimingas atsitikimas ir reikėtų gultis į ligoninę – gydytojui bus lengviau skirti tinkamą gydymą. Verta turėti savo bendrosios praktikos gydytojo ir kardiologo telefono numerius, jeigu kartais vietiniam gydytojui prireiktų daugiau informacijos apie sveikatos būklę.

Atostogų metu, nesvarbu kaip toli keliaujama, rekomenduojama įsigyti kelionės draudimą, į kurį būtų įskaičiuotas ir sveikatos draudimas. Prieš perkant būtina pasidomėti, kokias medicinines paslaugas draudimas apmokėtų nelaimės atveju, taip pat ar padengtų mokestį už vaistus bei ką reikėtų daryti, jei prireiktų greitosios medicininės pagalbos svetur. Verta pasidomėti, kokiais telefono numeriais nelaimės atveju reikėtų skambinti ir pranešti savo sveikatos draudimo numerį.

Europos sąjungos piliečiams, keliaujant po Europą, verta įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę. Ji nepakeičia draudimo, tačiau suteikia teisę nemokamai arba pigiau gydytis Europos Sąjungos šalyse. Kortelę galima gauti teritorinėje ligonių kasoje pagal gyvenamąją vietą nemokamai. Europos sveikatos draudimo kortelė galioja nuo 3 iki 5 metų ir suteikia galimybę gauti būtinosios sveikatos priežiūros paslaugas Europos Sąjungos šalyse. Kortelė taip pat užtikrina galimybę gauti tokias pat valstybinės sveikatos priežiūros paslaugas, kurias gauna tos šalies, kurioje viešima, piliečiai.

Jeigu ligoniui implantuotas stimuliatorius, oro uoste einant pro metalo detektorių šis dėl metalinio stimuliatoriaus korpuso gali suveikti. Tokiu atveju prieš patikrą reikėtų informuoti aviacijos saugumo darbuotoją. Tuomet tikrinant nebus naudojamas metalo detektorius. Šie aparatai yra standartiniai visame pasaulyje ir jei iškiltų būtinybė patikrinti, ar tai tikrai stimuliatorius ar defibriliatorius, tai galima padaryti daugelyje pasaulio oro uostų.

Nuo ilgo sėdėjimo nepatogioje, suvaržytoje padėtyje lėktuvo kabinoje gali patinti kulkšnys ar prasidėti raumenų mėšlungis. Laukiant oro uoste patartina nesėdėti, o pasivaikščioti, sėdint lėktuve – reguliariai daryti tempimo pratimus, ištiesti kojas, keisti padėtį. Patartina vengti alkoholio ir gerti pakankamai vandens. Kai kuriais atvejais gydytojas gali pasiūlyti skrydžio metu dėvėti specialias kompresines kojines iki kelių, kad būtų sumažinta trombų susidarymo riziką.

© ŠIRDIES NEPAKANKAMUMU SERGANČIŲJŲ ASOCIACIJA

Log in with your credentials

Forgot your details?