FIZINIS AKTYVUMAS

FIZINIS AKTYVUMAS

Sergant širdies nepakankamumu pasireiškia būdingi simptomai, tokie kaip nuolatinis nuovargis, bendras organizmo silpnumas, oro stygius bei dusulys, tačiau tinkamai parinkus fizinį krūvį, sporto nauda sergantiems širdies nepakankamumu akivaizdi:

gerėja viso organizmo kraujotaka, kinta plaučių funkcija ir sumažėja oro stygius, neurohormoniniai pokyčiai lemia mažėjantį buvusį dažnesnį širdies plakimą, mažėja trombozių rizika, didėja raumenų jėga ir masė, gerėja savijauta, nuotaika, mažėja viršsvoris. Kiekvienu konkrečiu atveju mankštos trukmė, dažnumas ir intensyvumas turėtų būti didinami ar mažinami, atsižvelgiant į esamą savijautą.

Prieš mankštą ir po jos rekomenduojama skirti kelias minutes pratimams, kurie leidžia raumenims apšilti ir atvėsti. Tinkamiausias sportas sergant širdies nepakankamumu – įvairūs tempimo ir kvėpavimo pratimai, kasdieninis pasivaikščiojimas.

© ŠIRDIES NEPAKANKAMUMU SERGANČIŲJŲ ASOCIACIJA

Kvietimas

Daug kalbame apie širdį. Tačiau svarbiausią mūsų gyvenimo variklį mes dažniausiai pamirštame ir pajaučiame tik tada, kai netekusi jėgų mūsų širdis stoviniuoja ar stukteli taip stipriai, kad tuo metu visas pasaulis slysta mums iš po kojų.

Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Maloniai kviečiame dalyvauti nuotoliniame edukaciniame renginyje"INFARKTUI-NE", skirtame visai visuomenei, pacientams ir jų artimiesiems, kuris vyks šių metų gruodžio 15 d. nuo 15:00 val.

Kartu paminėkime Pasaulinę miokardo savaitę ir skatinkime širdies ir kraujagyslių ligų bei kovos priemonių su šia liga žinomumą.

REGISTRACIJA

Log in with your credentials

Forgot your details?