Širdies napakankamumo klinikiniai sindromai yra šie:

Hemodinamikos sutrikimai

Dėl kairio širdies skilvelio persitvarkymo (kardiomegalijos) prisideda širdies vožtuvų nesandarumai. Atsiranda širdies ūžesiai, papildomi tonai, tachikardija.

Kvėpavimo nepakankamumas

Dusulys ŠN pradžioje pasireiškia fizinio krūvio metu, vėliau ramybės metu. Dėl oro trūkumo naktį šie pacientai miega pusiau sėdėdami, veido oda ir lūpos  įgauna mėlyną atspalvį (cianozė), plaučiuose atsiranda staziniai karkalai, išsiplečia jungo venos, padidėja kepenys, vėliau ir blužnis, pilve kaupiasi skystis (ascitas).

Fizinio pajėgumo mažėjimas

Dėl kvėpavimo nepakankamumo mažėja griaučių raumenų aprūpinimas deguonimi. Jaučiamas greitai atsirandantis nuovargis, kojų ,,sunkumas“, mažėja fizinė tolerancija.

Trinka inkstų veikla

ŠN ankstyvas simptomas yra naktinis šlapinimasis. Jei neląstelinio skysčio tūris padidėja daugiau kaip 5 litrais – žmogus patinsta. Patinimai yra simetriški, pirmiausia atsiranda kojose, ilgainiui apima visą kūną (anasarka). Prasideda odos hiperpigmentacija, sustorėja oda kulkšnių srityje. Šlapimo tyrimuose stebimas baltymas ir kt. pakitimai.

Smegenų veiklos sutrikimai

Blogėja atmintis, atsiranda galvos skausmai, nerimas, nemiga. Senyvo amžiaus ligoniams galimi košmarai, haliucinacijos.

Širdies kairiojo ir dešiniojo skilvelių nepakankamumas

Sutrinka kraujo pritekėjimas iš didžiojo kraujo apytakos rato. Pacientai skundžiasi: pykinimu, vėmimu, vidurių užkietėjimu, pilnumo pilve pojūčiu. Būdingas veido odos pamėlynavimas, o tai pat išsipūtusios kaklo venos, kepenų pulsavimas, kūno patinimai, širdis padidėjusi, tachikardija, ūžesiai. Tyrimuose ženkliai blogėjanti kepenų ir inkstų funkcija.