ŠIRDIES NEPAKANKAMUMAS

ŠIRDIES NEPAKANKAMUMAS

Širdies nepakankamumas – tai sudėtinis klinikinis sindromas, pasireiškiantis tipiniais simptomais (pavyzdžiui, dusuliu (kuris pasireiškia po nedidelio krūvio, ramybėje ar nakties metu), greitu nuovargiu ir silpnumu, fizinio krūvio tolerancijos mažėjimu, naktiniu sausu kosuliu, apetito sumažėjimu, depresija, kojų tinimu ir kt.), kurie gali būti lydimi tokių požymių, kaip padažnintas širdies plakimas, padidėjusios kepenys, skystis pleuros ertmėje, kaklo venų paburkimas; periferinės edemos yra santykinai nespecifiniai, todėl kliniškai nelengva patvirtinti šio sindromo buvimą.

Pasaulyje širdies nepakankamumu serga 26 mln žmonių. JAV širdies nepakankamumas diagnozuotas 6,2 mln. žmonių. Prognozuojama, kad per sekančius 15 metų ligotumas ŠN išaugs 50 proc.

ŠN grėsmė yra didesnė mažėjant fiziniam aktyvumui, 75 proc. visų sergančiųjų ŠN turi arterinę hipertenziją. Vyresnių kaip 65 metų žmonių sergamumas širdies nepakankamumu didėja 6-10 proc.

ŠN eigą ir gydymą sunkina: nutukimas, inkstų funcijos sutrikimai, podagra, kai kurie vartojami vaistai (nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, I klasės antiaritmikai, tricikliniai antidepresantai ir kt.)

AR ŽINAI, KAIP FUNKCIONUOJA ŽMOGAUS ŠIRDIS?

Peržiūrėję šiuos vaizdo filmukus suprasite, kaip dirba sveiko žmogaus širdis ir kas sutrinka jos veikloje, kai nustatomas širdies nepakankamumas.

Visi vaizdo filmukai – anglų kalba.

© ŠIRDIES NEPAKANKAMUMU SERGANČIŲJŲ ASOCIACIJA

Kvietimas

Daug kalbame apie širdį. Tačiau svarbiausią mūsų gyvenimo variklį mes dažniausiai pamirštame ir pajaučiame tik tada, kai netekusi jėgų mūsų širdis stoviniuoja ar stukteli taip stipriai, kad tuo metu visas pasaulis slysta mums iš po kojų.

Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Maloniai kviečiame dalyvauti nuotoliniame edukaciniame renginyje"INFARKTUI-NE", skirtame visai visuomenei, pacientams ir jų artimiesiems, kuris vyks šių metų gruodžio 15 d. nuo 15:00 val.

Kartu paminėkime Pasaulinę miokardo savaitę ir skatinkime širdies ir kraujagyslių ligų bei kovos priemonių su šia liga žinomumą.

REGISTRACIJA

Log in with your credentials

Forgot your details?