KRAUJOSPŪDŽIO IR PULSO KONTROLĖ

KRAUJOSPŪDŽIO IR PULSO KONTROLĖ

Sergant širdies nepakankamumu svarbu stebėti savo arterinį kraujospūdį, kurio padidėjimas gali pasunkinti ligos eigą. Jei kraujospūdis nuolat yra aukštesnis nei 140/90 mmHg, būtina jį mažinti paskiriant gydymą ar koreguojant vartojamų medikamentų dozes.

Moksliniais tyrimais įrodyta, kad optimalus pulsas sergančiųjų širdies nepakankamumu ramybės būsenoje neturėtų būti daugiau nei 60 tvinksnių per minutę. Jei pulsas nuolat yra dažnesnis – padidėja mirties rizika. Norint pasitikrinti savo širdies susitraukimų dažnį namų sąlygomis, reikia 5-10 minučių pabūti ramiai ir apčiuopti pulsą riešo srityje. Tvinksnius reikėtų skaičiuoti 30 sekundžių ir gautą skaičių padauginti iš dviejų.

© ŠIRDIES NEPAKANKAMUMU SERGANČIŲJŲ ASOCIACIJA

Kvietimas

Daug kalbame apie širdį. Tačiau svarbiausią mūsų gyvenimo variklį mes dažniausiai pamirštame ir pajaučiame tik tada, kai netekusi jėgų mūsų širdis stoviniuoja ar stukteli taip stipriai, kad tuo metu visas pasaulis slysta mums iš po kojų.

Ką daryti, kad taip neatsitiktų?

Maloniai kviečiame dalyvauti nuotoliniame edukaciniame renginyje"INFARKTUI-NE", skirtame visai visuomenei, pacientams ir jų artimiesiems, kuris vyks šių metų gruodžio 15 d. nuo 15:00 val.

Kartu paminėkime Pasaulinę miokardo savaitę ir skatinkime širdies ir kraujagyslių ligų bei kovos priemonių su šia liga žinomumą.

REGISTRACIJA

Log in with your credentials

Forgot your details?