Naujienos

Profesorė Jelena Čelutkienė pripažinta 2017 metų Lietuvos kardiologe

jelena_celutkiene

Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikų Kardiologijos ir angiologijos centro gydytoja kardiologė, profesorė Jelena Čelutkienė už nuopelnus pripažinta Lietuvos 2017 metų kardiologe. Tai buvo paskelbta šių metų gruodžio 1d. vykusioje Lietuvos kardiologų metinėje konferencijoje.

Tai ne pirmas šiuos, 2017 metus apvainikuojantis kardiologijos profesorės Jelenos Čelutkienės įvertinimas. Jau ne vienerius metus Lietuvos Kardiologų draugijos širdies napakankamumo darbo grupė, vadovaujama prof. J.Čelutkienės laimėjo prizus už švietėjišką darbą, skleidžiant visuomenėje žinias apie širdies nepakankamumo profilaktiką ir ankstyvą ligos atpažinimą, taip pat, Europos pacientų priežiūros standartų praktinį pritaikymą Lietuvos gydymo įstaigose, gydytojų ir slaugytojų tobulinimą. Šių metų pavasarį už aktyvumą organizuojant renginius Lietuvos visuomenei, skirtus Europos širdies nepakankamumo dienai, profesorė Paryžiuje buvo apdovanota Aukso taure. Šį apdovanojimą Lietuvos profesorei skyrė Europos Širdies nepakankamumo asociacija.

Profesorė J. Čelutkienė yra specializuotų širdies nepakankamumo kabinetų Lietuvoje kūrimo iniciatorė. Jos dėka pradėjus kurti specializuotą pagalbos mechanizmą pacientams, sergantiems širdies nepakankamumu, buvo paruošti kardiologai ir slaugytojai, kurie specializuotųsi dirbdami su širdies nepakankamumu sergančiais pacientais, būtų susipažinę su geriausia užsienio šalių patirtimi.

Būtina pabrėžti, jog širdies nepakankamumas yra didelė ir nuolat auganti visuomenės sveikatos problema visame pasaulyje. Prieš dvejus metus Lietuvoje širdies nepakankamumas buvo diagnozuotas jau per 104 tūkst. gyventojų.

Kardiologijos profesorė Jelena Čelutkienė aktyviai dalyvauja ir yra pripažinta tiek klinikinėje, mokslinėje, tiek visuomeninėje veikloje Europoje ir Lietuvoje. Šiais metais Europos kardiologų draugija skyrė Jelenai Čelutkienei grantą dalyvauti moterų transformacijos lyderystės ir švietimo programoje “Women transforming leadership”, kurią įsteigė Oksfordo universitetas, siekiant padėti moterims pasiekti visą savo karjeros ir lyderystės potencialą,

Lietuvoje neseniai susikūręs veiklių moterų klubas „Semper Femina Concept“, kurio moto skamba taip – ,,Varium et mutabile semper, Femina – Įvairi ir permaininga, visada Moteris“, Jeleną Čelutkienę išrinko Metų moterimi, jai VDA profesorė Jolanta Talaikytė įteikė simbolinę rankų darbo širdį.

Profesorė J.Čelutkienė pernai, 2016 metais, tapo Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybos nare (The Heart Failure Association of the ESC (HFA of the ESC)) – Europos kardiologus vienijančioje draugijoje. Lietuvos kardiologijos bendruomenei ypač svarbu kad Lietuvos atstovė dar pernai buvo išrinkta į Europos Širdies nepakankamumo asociacijos valdybą. Europos kardiologų draugijos Širdies nepakankamumo asociacijoje yra daug autoritetingų narių iš kitų šalių, pasaulyje pripažintų akademinių ir gydymo įstaigų.