Tinklalaidės

Širdies Nepakankamumas ir gretutinės ligos. Pacientų Organizacijų perspektyva

Gegužės Mėnuo tai Širdies Nepakankamumo žinomumo mėnuo. Kaip ir kiekvienais metais gegužės mėnesį kalbame apie tai kaip atpažinti širdies nepakankamumą, kaip gyventi bei kaip geriausiai sau padėti rūpintis savo sveikata gyvenant su šia liga. Šių metų tema „Širdies Nepakankamumas ir gretutinės ligos“.

Gretutinė liga – tai bet kokia gretutinė sveikatos būklė. Gretutinėmis ligomis sergantis asmuo tuo pačiu metu serga daugiau nei viena liga ar būkle. Gretutinės ligos dažnai yra lėtinės arba ilgalaikės būklės, kurioms reikia sudėtingesnio klinikinio valdymo.

Širdies nepakankamumas gali sukelti gretutines ligas, ir atvirkščiai, – gretutinės ligos gali paskatinti širdies nepakankamumo progresavimą. Širdies nepakankamumu sergantys pacientai dažnai kenčia nuo daugybinių gretutinių ligų (širdies ir kraujagyslių bei ne širdies ir kraujagyslių), pavyzdžiui, nereguliaraus širdies susitraukimų dažnio ar ritmo, aukšto kraujospūdžio, inkstų ligų, 2 tipo diabeto, nutukimo, geležies trūkumo ir psichikos sveikatos būklių, tokių kaip nerimas ir depresija.

Taigi norint gerinti visuomenės žinomumą apie gretutines ligas į Širdies Nepakankamumu Sergančiųjų Asociacijos pirmąją tinklalaidę pakvietėmė Vidą Augustinienę – Lietuvos Diabeto Asociacijos Prezidentę ir Lietuvos Pacientų Organizacijų Atstovų Tarybos Pirmininkę, ir Aušrą Degutytę – Lietuvos Asociacijos „Gyvastis“ Prezidentę.

Daugiau informacijos : www.sirdiesnepakankamumas.lt