Naujienos, Straipsniai ir istorijos

Apie širdies nepakankamumą dažnai net nenutuokia: pajutus šiuos simptomus delsti negalima

Kiekvienais metais Širdies nepakankamumo savaitę Lietuvos pacientai tradiciškai dalyvauja bendroje žinomumo akcijoje su Pasaulio Širdies ligomis sergančiųjų aljanso (The Heart Failure Patient Alliance) šalimis, rašoma pranešime spaudai.

Išgyvena trumpiau nei nustačius ankstyvą onkologinę ligą
Jei būtų vardijamos sunkiausios ir labiausiai alinančios ligos, tai širdies nepakankamumas būtų šio sąrašo viršuje. Pacientai, išgirdę širdies nepakankamumo diagnozę, dažnai išgyvena trumpiau nei ligoniai, kuriems nustatyta ankstyvos stadijos onkologinė liga.

Pasaulyje širdies nepakankamumu serga apytiksliai 64 mln., Europoje – apie 15 mln. žmonių.

Lietuvoje ŠN serga apie 130 tūkst. gyventojų.  Pandemijos metų statistika dar liūdnesnė: nemažai pacientų vengė gydymo įstaigų ir vizitų pas gydytojus, o nutraukta nuolatinė priežiūra ir ligos koregavimas, sergant NŠ, turi liūdnas pasekmes. Padaugėjo mirčių. Sergant širdies nepakankamumu labai išauga staigios mirties tikimybė.

Šviesti visuomenę reikia visų pirma todėl, kad delsimas kreiptis į medikus, kurie skirtų tinkamą gydymą, yra mirtinai pavojingas. Per penkerius metus po ŠN diagnozės miršta kas antras pacientas. Dvigubai ilgiau (10 metų) išgyvena tik ketvirtadalis.

Skaityti daugiau