Naujienos

Kviečiame dalyvauti konferencijoje „Širdies nepakankamumo epidemija: lūžio taškas”

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) kartu su Lietuvos kardiologų draugija organizuoja konferenciją „Širdies nepakankamumo epidemija: lūžio taškas”, vyksiančią 2017 m. gegužės 4 d. 14 val. SAM 306 konferencijų salėje (Vilniaus g. 16, Vilnius).

Moderatoriai: 

  • LR Sveikatos apsaugos viceministrė prof. Gintarė Šakalytė
  • LKD Širdies nepakankamumo darbo grupės pirmininkė prof. Jelena Čelutkienė
  • Sergančiųjų širdies nepakankamumo asociacijos prezidentė  Tatjana Pirmaitienė

Širdies nepakankamumu susirgti gali 1 iš 5 vyresnių nei 40 metų amžiaus žmonių. Pasaulyje nuo šios ligos kenčia maždaug 26 milijonai žmonių. Per paskutiniuosius kelerius metus Lietuvoje minėtas nepagydomas susirgimas buvo nustatytas daugiau nei 120 000 tūkstančių asmenų. Jei jus kamuoja nepaaiškinamas nuovargis, dusulys, trūksta oro – galbūt jūsų širdžiai reikia pagalbos?

Tyrimai rodo, kad sergamumas širdies ir kraujagyslių ligomis Lietuvoje – vienas didžiausių Europoje. Norint atkreipti visuomenės dėmesį, kaip apsaugoti sveikus žmones nuo širdies ligų ir sulėtinti širdies nepakankamumo (ŠN) progresavimą ligoniams, kasmet, gegužės pirmąjį savaitgalį Europoje ir Lietuvoje minima supratimo apie širdies nepakankamumą diena.

Širdies nepakankamumas yra nepagydoma, progresuojanti, tačiau valdoma būklė. Būdingiausi jos klinikiniai požymiai ir simptomai: nepaaiškinamas nuovargis, dusulys, padažnintas širdies plakimas, kepenų padidėjimas, kulkšnių patinimas ir kt. Turint bent menkiausių įtarimų dėl savo sveikatos, būtina nedelsti ir pasikonsultuoti su medikais, mat minėta liga gali sukelti komplikacijų: širdies ritmo sutrikimus (pastarieji yra dažniausia pacientų mirties priežastis), plaučių, smegenų, kepenų, inkstų funkcijos nepakankamumą. Susirgimo grėsmę didina tokie rizikos veiksniai, kaip: hipertenzija, cukrinis diabetas, plaučių ligos, piktnaudžiavimas alkoholiu, nutukimas, fizinio judėjimo stoka ir kt.

LKD ŠN darbo grupės švietėjiškas darbas skleidžiant plačioje visuomenėje žinias apie efektyvią ŠN profilaktiką ir ankstyvą ligos atpažinimą, Europos pacientų priežiūros standartų praktinis įgyvendinimas Lietuvos gydymo įstaigose, algoritmų ruošimas, gydytojų ir slaugytojų tobulinimas ir pan. Europos Kardiologų draugijoje ne kartą buvo įvertintas prizinėmis vietomis.