Naujienos

Kvietimas dalyvauti moksliniame-klinikiniame tyrime

Ieškome pacientų, sergančių širdies nepakamumu ir išemine širdies liga, kuriems nėra sutrikęs širdies ritmas. Šiuo metu visame pasaulyje vykdomame tyrime bus siekiama ištirti, ar  rivaroksabanas, derinamas su įprastu gydymu gali sumažinti infarkto, insulto ar mirties riziką.

Apie tiriamąjį vaistinį preparatą jau surinkta informacija ir jis  (prekinis pavadinimas Xarelto) įvairiose šalyse yra patvirtintas naudoti esant kelioms kitoms indikacijoms.

Kviečiami dalyvauti suaugę asmenys, dėl širdies nepakankamumo gydyti ligoninėje ne vėliau kaip prieš 30 dienų ir kuriems paskirtas įprastas gydymas šiuo metu Lietuvoje registruotais vaistais.

Tyrimų centras: „Inlita“,UAB, Santaros klinikinių tyrimų centras, Santariškių g. 5, Vilnius.

Konsultuoja šie specialistai: Medicinos mokslų daktarės Vytė Valerija Maneikienė, Daina Liekienė, Gitana Zuozienė.

Jeigu susidomėjote šiuo skelbimu – kreipkitės į Jūsų pasirinktą gydytoją. Jūsų kreipimąsis neįpareigoja būtinai dalyvauti tyrime. Prieš priimant spendimą Jūsų gydytojas smulkiai paaiškins apie numatomą tyrimų planą, vizitų dažnį, galimas rizikas, naudą ir kitą informaciją kuria Jūs domėsitės.

Gali būti taip, kad Jūsų ligos požymiai neatitiks tyrimo plano ir Jūs nebūsite pakviestas/a dalyvauti. Tokiu atveju Jums bus tęsiamas paskirtas gydymas Lietuvoje registruotais vaistais.

Jeigu kreipsitės į skelbime nurodytus gydytojus, duomenys, kurių Jūsų paklaus, bus tokie patys, kaip kreipiantis į bet kurį kitą gydytoją. Jeigu sutiksite dalyvauti tyrime ir pasirašysite informuoto asmens sutikimo formą, būsite informuoti kokie duomenys ir kokiu tikslu bus renkami.

Jeigu registruositės internetu www.inlita.lt > Kontaktai > Noriu dalyvauti tyrime arba elektroniniu laišku info@inlita.lt , atsakysime į Jūsų klausimus ir/arba persiųsime informaciją gydytojams tyrėjams, išvardintiems šiame skelbime. Pateikti duomenys nebus naudojami kitais tikslais.

Kaip ir kitose pasaulio šalyse, Lietuvoje, vadovaujantis LR įstatymų reikalavimais klinikiniams tyrimams  tiriamas vaistinis preparatas, visi papildomi tyrimai ir gydytojo konsultacijos Jums bus suteikta nemokamai.

Daugiau informacijos www.inlita.lt  > tyrimo dalyviams.

Tekstas patvirtintas Lietuvos Bioetikos Komitete. Paruošė gyd. Linas Liekis